Wiosna slow life
Agata Zagórska-Golec
25 lut 2022
praca zdalna, workation, praca i odpoczynek, praca z psem, wyjazd z psem, domki z ogródkiem, domki z wifi, domki z biurkiem

Co czujesz myśląc o wypoczynku w mniej popularnym (i co za tym idzie, mniej obleganym) miejscu, gdzie możesz wypocząć w swoim rytmie, blisko przyrody, odkryć smak regionalnej kuchni i wypocząć bez pośpiechu skupiając się na tu i teraz?

Jeżeli czujesz, że to coś, czego potrzebujesz, to pora na slow-tourism.

Czym jest turystyka SLOW LIFE?

Slow tourism to po prostu wypoczynek we własnym rytmie, skupienie na tu i teraz, odkrywanie miejsc nieoczywistych (także tych tuż obok nas), bez pędu, bez pośpiechu, bez codziennych wyzwań. Relaks w czystej formie 🙂
Tworząc Moje Miejsce przyświecała nam idea slow-tourism chociaż nie do końca zwerbalizowana - wiedzieliśmy po prostu, że chcemy tworzyć miejsca do wypoczynku w pięknych, malowniczych, ale nieoczywistych turystycznie regionach. Zależało nam na tworzeniu przyjaznych osiedli na których można zrelaksować się, odciąć od codzienności, odkryć na nowo przyrodę oraz docenić słodki czas nic nie robienia bez gonitwy za kolejnymi, turystycznymi atrakcjami.

Wypoczywaj w zgodzie z naturą w stylu SLOW LIFE

Moje Miejsce Jura Krakowsko-Częstochowska to piękny rejon Polski, gdzie odkryjecie wyjątkowe atrakcje przyrodnicze takie, jak ostańce skalne czy ukryte jaskinie,  a także smaczną kuchnię. Lokalne pieczonki z ogniska zdobędą Wasze podniebienie, a sposób przygotowania integruje i podsyca apetyt. Nie wiecie, co to takiego? Proste, a jednocześnie wyszukane danie jednogarnkowe. A raczej danie kociołkowe. Żeliwny kociołek wykładany jest warstwowo warzywami i regionalną kiełbasą (w wersji wege bez). Na dnie lądują pokrojone w talarki ziemniaki, potem krążki marchewki, buraków, cebula, kiełbaska i od początku aż do zapełnienia kociołka.Kociołek stawiamy na ognisku (i to dodatkowy atut tej potrawy) i czekamy czując coraz intensywniejszy, apetyczny zapach.
Moje Miejsce Kazimierz Dolny to smaczna kuchnia z lubelszczyzny.Potrawy regionalne Lubelszczyzny bazują na prostych, niewyszukanych składnikach: mąka, kasza, biały ser oraz świeże warzywa. Wśród warzyw króluje cebula: znajdziecie ją m.in. w cebularzu i zupie cebulowej. Duża popularność gryki i wyprodukowanej z niej kaszy znalazła duże odzwierciedlenie na kuchennych stołach, np niespotykane pierogi z twarogiem i ... kaszą gryczaną. Charakterystyczne dla tego region są również różnego rodzaju miody (gryczany, malinowy, wrzosowy i... fasolowy!) a także nalewki i miody pitne.  A co oprócz jedzenia? Same cudowności natury! Wąwozy lessowe, malownicze trasy przy Wiśle, spokojne miasteczka, przyroda zaglądająca w okna naszego osiedla.

Korzyści dla naszych Gości w stylu SLOW LIFE

Jedną z głównych cech turystyki SLOW LIFE jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z zasobów przyrodniczych i kulturowych, w których położone sa nasze Resorty.

Turystyka w rytmie slow daje możliwość poznania miejsc przyrodniczych w zupełnie inny sposób ciesząc się przyrodą w całej jej okazałości.
Dla naszych Gości to świetna możliwość oderwania się od codzienności i stresu związanego ze stylem życia, oferując możliwość wypoczynku w  miejscach pełnych uroku.Turystyka SLOW LIFE wiąże się z korzyściami dla zdrowia fizycznego i psychicznego, ponieważ oferuje spokój i relaks, aby osiągnąć harmonię ciała i duszy.

Wypoczynek w rytmie slow to ciekawa alternatywa dla zatłoczonych kurortów. Spokojne delektowanie się wspólnym czasem, poznawanie przyrody, lokalnego jedzenia i regionalnych atrakcji.
W naszych resortach macie okazję poznania historii regionu dzięki spotkaniom z lokalnym przewodnikiem, dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach starych rzemiosł, razem możecie przenieść się w czasie podczas wizyt w kameralnych muzeach.
Slow tourism nie wyklucza oczywiście aktywnego spędzenia czasu. Jeżeli tylko sprawia Wam to przyjemność, to czekają na Was piesze i rowerowe wycieczki, zwiedzanie zamków i warowni, jazda konno w pięknym terenie, wspinaczka skałkowa, odkrywanie uroków małych miasteczek.

Zobacz także:
Zobacz wszystkie wpisy na naszym blogu
Wybierz osiedle:
crosscross-circle