Weekend w Kazimierzu Dolnym
Agata Zagórska-Golec
29 lut 2024
praca zdalna, workation, praca i odpoczynek, praca z psem, wyjazd z psem, domki z ogródkiem, domki z wifi, domki z biurkiem

Czujecie zmęczenie, znużenie? Macie wrażenie, że jesteście ciągle niewyspani? Zima z krótkimi dniami i małą ilością słońca wpływa niekorzystnie na nasze samopoczucie.

Chcąc szybciej odzyskać energię, wybierzcie się na weekend w Kazimierzu Dolnym. Zamiast noclegu w samym Kazimierzu Dolnym, polecamy Wam Moje Miejsce Kazimierz.
Dlaczego? Bo nocleg u nas to dużo więcej niż hotelowy pokój. Domki z prywatnymi ogródkami, salon z aneksem kuchennym, dwie, duże oddzielne sypialnie, wygodna łazienka z prysznicem, zadaszony taras, prywatny ogródek. W sypialni biurko do pracy (szybkie WiFi), dostępna drukarka jeśli chcecie połączyć wypoczynek z pracą.

Moje Miejsce Kazimierz położone jest zaledwie 15minut samochodem od centrum Kazimierza Dolnego. Zamieńcie pokój hotelowy na domek z ogródkiem w otoczeniu zieleni i rozpocznijcie u nas wiosenną regenerację.

 

 

Kazimierz Dolny nad Wisłą i piękna Lubelszczyzna na przedwiosenny relaks

Kazimierz Dolny jest znanym, niewielkim miasteczkiem z piękną architekturą i uroczymi uliczkami.  Z Warszawy do Kazimierza dojedziecie w zaledwie 1.5h. Dystans w sam raz na weekendową regenerację lub dłuższy przed(wiosenny) relaks. "Kazimierz na weekend" to często wyszukiwana fraza - położenie, atrakcyjność i popularność miasta przyciąga sporo osób chcących trochę odmiany i odpoczynku. Spacery nad Wisłą, widokowa Góra Trzech Krzyży, klimatyczne kawiarnie (najbardziej znana Herbaciarnia u Dziwisza - koniecznie do odwiedzenia ze względu na przeogromny wybór herbat i ciast, a także na klimat wnętrza), malowniczy rynek z zabytkową studnią...

 

Ale wybierając kierunek: Kazimierz Dolny nad Wisłą sugerujemy spojrzeć nieco szerzej. Dlatego, na nocleg polecamy Moje Miejsce Kazimierz.  Położenie osiedla sprzyja zwiedzaniu nie tylko Kazimierza, ale także uzdrowiskowego miasta Nałęczów oraz okolicznych atrakcji przyrodniczych.  Do obu miasteczek dotrzecie w 20 minut samochodem (można też rowerem). Wąwozy lessowe z których słynie ten rejon dostępne są w pieszej odległości od Mojego Miejsca Kazimierz. Wąwóz Korzeniowy (najbardziej popularny) polecamy na spacer przy okazji wizyty w Kazimierzu. Jeśli lubicie wycieczki rowerowe, to w Moim Miejscu Kazimierz możecie skorzystać z rowerów osiedlowych i wybrać się na jedną z wielu dostępnych tras.
Wybierając nocleg w Moim Miejscu, wybieracie największy komfort: cisza, spokój, brak tłumu, wygodne domy z prywatnymi ogródkami (zamiast hotelowego pokoju) i położenie, dzięki któremu możecie wypoczywać w otoczeniu zieleni lub/i wybrać się na miejskie wycieczki.

 

 

Moje Miejsce Kazimierz jako wygodna baza wypadowa

Lubelszczyzna to nie tylko Kazimierz Dolny nad Wisłą. Wspomniany Nałęczów również należy do często odwiedzanych miast. Mając więcej czasu, można pokusić się o 1-dniową wycieczkę do Lublina (poniżej 1h drogi samochodem) i zwiedzić nie tylko renesansowe miasto, ale wyjątkowe Muzeum Wsi Lubelskiej (polecamy zwiedzanie z przewodnikiem - i my i dzieci byliśmy zachwyceni).

 

Jeśli wybierzecie nocleg w Moim Miejscu Kazimierz, możecie też swobodnie, we własnym tempie spacerowym, odkrywać bliższą i dalszą okolicę.

Warunkiem udanego pobytu w Moim Miejscu jest zamiłowanie do ciszy i spokoju - do domów zaglądają drzewa, a teren jest na tyle duży, że swobodny relaks możliwy jest także na terenie osiedla (lub we własnym ogródku).

Po wycieczkach, możecie skorzystać z sauny i jacuzzi, a wieczór spędzić przy ognisku.

 

Wpisując w wyszukiwarce "zwiedzanie Kazimierza nad Wisłą", "noclegi Kazimierz", mamy nadzieję, że wybierzecie Moje Miejsce Kazimierz i w pełni skorzystacie z (przed)wiosennego urlopu.

 

WIOSENNA REGENERACJA w Moim Miejscu Kazimierz - Moje Miejsce - komfortowe domy wakacyjne (mmresort.com)

Zobacz także:
Zobacz wszystkie wpisy na naszym blogu
Wybierz osiedle:
crosscross-circle