Tutaj Jura! Mamy zimę!
Agata Zagórska-Golec
15 sty 2024
praca zdalna, workation, praca i odpoczynek, praca z psem, wyjazd z psem, domki z ogródkiem, domki z wifi, domki z biurkiem

Moje Miejsce Jura przeżywa zimowe oblężenie. Po osiedlu śmigają dzieci z sankami, psiaki skaczą w śniegu, dorośli korzystają z sauny.

Zimowe atrakcje w Moim Miejscu Jura

Ferie zimowe trwają od kilku dni i z uśmiechem na twarzy obserwujemy, jak nasi gości korzystają z uroków zimy. W ruch poszły sanki - osiedlowa górka cieszy się powodzeniem, tatusiowe mają zajęcie biegając z sankami po terenie osiedla (a mamy prawie 4ha!).  3 zjeżdżalnie są jeszcze bardziej popularnie niż latem - śnieg daje super ślizg!

Rodzinne ferie na Jurze to także animacje dla dzieci, wieczory z muzyką na żywo, ognisko z pieczeniem kiełbasek i wizyta GOPR! Dla chętnych, gra terenowa Tajna Misja - nasz teren idealnie nadaje się na aktywności na zewnątrz, a prawie 1 ha las to bezpieczny teren na grupowe rozgrywki.

Goście z psami doceniają domki z ogródkami oraz ogrodzony teren - psiaki również mogą aktywnie korzystać z zimowego urlopu.
Dla zmęczonych gości polecamy nasz domek saunowy - pachnący seans w ciepłej saunie gwarantuje regenerację po zimowych spacerach.

Rodzinne ferie na Jurze to oczywiście rodzinny czas - nie tylko ten spędzany na zewnątrz, ale także w naszej świetlicy, gdzie czekają na Was piłkarzyki, stół do ping-ponga i wspólna przestrzeń, gdzie dzieci mogą bawić się razem. A w poniedziałkowe wieczory, świetlica zamienia się w kameralną salę kinową.

U nas zimowe ferie = brak nudy oraz brak tłumu i korków na drogach dojazdowych. Reflektujecie?

Jurajskie zamki i inne zimowe atrakcje

Planując rodzinne ferie, na co zwracacie uwagę? Jakie są Wasze plany? Bazując na własnym doświadczeniu, strzelam, że: dobry dojazd, wygodny domek dla rodziny (często dla rodziny z psem lub psami), atrakcje dla dzieci, które dadzą rodzicom trochę wolnego czasu dla siebie, możliwość aktywnego spędzania czasu razem, ciekawa okolica.

Od siebie dodam: brak tłumów, kolejek i komfortowy dojazd bez wielogodzinnego stania w korkach. I możliwość zabrania ze sobą naszych kotów.

 

Rodzinne ferie na Jurze w Moim Miejscu to komfortowe domki z ogródkami, malownicza okolica  (graniczymy z Parkiem Krajobrazowym Orlich Gniazd), mnogość szlaków turystycznych oraz atrakcji dla dzieci. Na rodzinne wycieczki polecamy spacer na Górę Zborów (górę zobaczycie w tle osiedla), do Okiennika Wielkiego, który skrywa tajemnice ludzi pierwotnych oraz odkrywanie niesamowitych formacji skalnych w okolicznych lasach.

 

Wspólny czas to także odkrywanie tajemnic historii. Ferie na Jurze to oczywiście zamki i warownie na Szlaku Orlich Gniazd. Polecamy Zamek Ogrodzieniec (i nocne zwiedzanie z pochodniami), Zamek Pilcza w Smoleniu, Zamki Mirów i Bobolice. Ciut dalej - zamek Rabsztyn.

 

Rodzinne ferie to ferie na nartach? Sprawdźcie wyciągi narciarskie Smoleń - SKI i Cisowa - SKI.  Jeśli chcecie pośmigać na sankach, to sprawdźcie górkę na tyłach Zamku Ogrodzieniec (i koniecznie ogrodzieńskie skalne miasto!) oraz w okolicy Zamku Rabsztyn.

 

Ferie z dziećmi to nieustanne poszukiwanie zajęć, które pochłoną uwagę najmłodszych. Wizyta w Muzeum Dawnych Rzemiosł (zero nudy!) w Żarkach,  wodny park w Łazach, Trzebiński park rozrywki (15% zniżki na hasło Moje Miejsce). Na rodzinne wyprawy polecamy także Kraków, Katowice (bajka Pana Kleksa), podziemną trasę turystyczną w Olkuszu czy Funzeum w Gliwicach.

 

Mapkę z zestawieniem proponowanych przez nas atrakcji na zimowe ferie znajdziecie TUTAJ.

 

I pamiętajcie - rodzinne ferie w Moim Miejscu Jura oznaczają ferie dla całej rodziny razem z Waszymi zwierzakami domowymi. Jesteśmy miejscem zwierzakolubnym więc zimowy urlop możecie spędzić razem.

 

Zima jest w swoim żywiole - zapraszamy na białe, zimowe, rodzinne ferie na Jurze!

Zobacz także:
Zobacz wszystkie wpisy na naszym blogu
Wybierz osiedle:
crosscross-circle