Praca i wakacje?
Agata Zagórska-Golec
14 lis 2022
praca zdalna, workation, praca i odpoczynek, praca z psem, wyjazd z psem, domki z ogródkiem, domki z wifi, domki z biurkiem
Spis treści:

Tak! To jest możliwe! Praco-wakacje czyli workation to połączenie pracy i wypoczynku. Coraz popularniejsze i coraz powszechniej akceptowane przez pracodawców i bardzo doceniane przez pracowników.

Workation

Workation zyskał dobrą sławę za oceanem już kilka lat temu, jednak w Polsce dopiero zaczyna zyskiwać na popularności. Jeszcze do niedawna praca zdalna wzbudzała niechęć i brak wiary w efektywność tego modelu. Jednak, pandemia zrewidowała i zredefiniowała podejście do tematu i obecnie w wielu firmach home-office / praca zdalna to codzienność. Workation jest niczym innym, jak kolejnym krokiem, na który wcześniej czy później będzie decydowało się coraz więcej pracodawców. Jeśli masz pracę zadaniową, która pozwala na pracę w dowolnym miejscu, to co za różnica czy ze swoich obowiązków wywiążesz się pracując z biura czy z domu albo wykonasz pracę w innym mieście czy kraju?
Workation to sposób na podróżowanie bez wykorzystywania urlopu i cieszenia się wolnym czasie tak, jak lubimy. Dzięki workation, możemy zwiedzać, realizować swoje hobby i pasje i jednocześnie pracować. A wypoczęta, zrelaksowana, szczęśliwa głowa to głowa wydajniejsza, kreatywniejsza i zadowolona z życia zawodowego i prywatnego. Czyli same korzyści 🙂
My proponujemy zacząć praco-wakacje od malowniczej Jury Krakowsko - Częstochowskiej lub przepięknej lubelszczyzny. Oba osiedla, Moje Miejsce Jura i Moje Miejsce Kazimierz, to miejsca, gdzie można skupić się na pracy (szybkie WiFi, miejsce do pracy, przestrzeń na spotkanie w większym gronie) a po pracy odkryć uroki jurajskich skałek, zamków i warowni na Szlaku Orlich Gniazd, a w okolicy Mojego Miejsca Kazimierz wybrać się na pieszy rajd po wąwozach lessowych lub ekscytujący off-road. Jesli lubicie w ciągu dnia zrobić sobie przerwę od komputera i potrzebujecie relaksu przed dalszą pracą, to z pomocą przychodzą nasze osiedlowe udogodnienia: sauna, jacuzzi, sportowe boiska oraz spokojne, zielone otoczenie idealne na spacery lub jogging.
Najprzyjemniejsze miejsce do pracy to Moje Miejsce - zapraszamy!

Zobacz także:
Zobacz wszystkie wpisy na naszym blogu
Wybierz osiedle:
crosscross-circle