Polanica - Zdrój. Klimat uzdrowiska inaczej.
Agata Zagórska-Golec
19 mar 2024
praca zdalna, workation, praca i odpoczynek, praca z psem, wyjazd z psem, domki z ogródkiem, domki z wifi, domki z biurkiem

Polanica - Zdrój od lat kojarzona była głównie z sanatoriami, kuracjuszami i zabiegami. Nadal jest to obszar w którym Polanica - Zdrój wiedzie prym: doskonałe położenie (klimat podgórski, który stwarza warunki do leczenia chorób układu krążenia, chorób reumatycznych i górnych dróg oddechowych), liczne tereny zielone (kojący wpływ zarówno na kondycję psychiczną, jak i fizyczną; doskonałe szlaki cardio wokół miasta) i oczywiście wody: szczawy wodorowęglanowo-wapniowe i borowina.

Z duchem czasu. Nie tylko sanatoria, nie tylko osoby starsze.

Polanica - Zdrój, położona u stóp Gór Bystrzyckich, żyje z wizyt przyjezdnych. To turyści i kuracjusze stanowią główne źródło dochodu. ALE kuracjuszami nie są już "tylko" seniorzy. Z usług rehabilitacyjnych i zabiegów często korzystają amatorzy rowerowych singletracków, których jest mnogość w okolicy. Do grona pacjentów dołączają narciarze.

Sam SENIOR również bardzo zmienił się na przestrzeni lat. Osoba starsza, często z różnymi dolegliwościami uniemożliwiającymi komfortowe funkcjonowanie, to jeden z profili klienta. Przesuwa się też granica wieku od której uznajemy kogoś za osobę starszą. I aż głupio określać seniorem osoby około 50-letnie 🙂
Do uzdrowiska przyjeżdżają seniorzy (czy też osoby dojrzałe), którzy potrzebują zabiegów dla relaksu, większego komfortu, poprawy kondycji, a także... wyglądu.  Polanica - Zdrój to bowiem miasto chirurgii plastycznej. Nowoczesne kliniki medycyny estetycznej przyciągają i starszych i młodszych. Można zatem łączyć zabiegi uzdrowiskowe z zabiegami medycyny estetycznej.

Polanica "stoi parkami" - wszechobecna zieleń, zadbane parki, sezonowe nasadzenia sprzyjają relaksowi. I miejskim spacerom.
Atrakcyjne położenie miasta pozwoliło na wytyczenie równie atrakcyjnych szlaków/tras wokół miasta (większe i mniejsze pętle) - można wybrać trasę cardio, trasę Niedźwiadka (polecana dla rodzin z dziećmi) czy też trasę rowerową.

Różnorodność usług i szlaków oraz praktycznie całoroczna atrakcyjność rejonu sprawia, że Polanica - Zdrój nie jest już miejscem wypoczynkowym dedykowanym głównie seniorom.

 

Nocleg inny od wszystkich

Wraz z coraz większą popularnością Polanicy - Zdrój i całego rejonu, rosną potrzeby noclegowe. Coraz więcej osób podróżuje z psem / z psami. Liczniejsze są też pobyty rodzin z dziećmi (i z psem). Wspomniani seniorzy, coraz częściej osoby nadal bardzo aktywne. Często można spotkać na szlaku starsze osoby, które kondycją zawstydzają młodszych. Można też spotkać "dziadków", którzy przyjechali z wnukami i to oni pokazują dzieciom uroki całego regionu. Dlatego, nocleg w Polanicy w stylu "pokój" już nie wystarcza. Oczekiwania wśród gości, bez względu na wiek, wyewoluowały wraz ze zmieniającym się turystą. Noclegi w Polanicy - Zdroju są różnorodne. Dla turystów indywidualnych (nie sanatoryjnych) dostępne są hotele, pensjonaty, zabytkowe wille, kwatery prywatny.

 

Nowością jest Moje Miejsce Polanica - Zdrój. Apartamenty w obiekcie mają różnorodne metraże. Wśród dostępnych lokali, są jedno- i dwupoziomowe. W dwupoziomowych łazienka jest i na parterze i na piętrze - zwiększa to wygodę gości i nie wprowadza dodatkowych ograniczeń zw. z ograniczeniem komfortu. Dla liczniejszych rodzin (np. wspomniani wyżej dziadkowi z wnukami), są mieszkania z 2 lub 3 sypialniami (i oczywiście prywatnym ogródkiem).  Mniejsze lokale są idealne dla 2-4 osób. Każdy znajdzie coś dla siebie, a co najważniejsze , do nas można przyjechać z psem/z psami!
Aktywni seniorzy na pewno docenią bliskość szlaków i otoczenie przyrody - czy nordic-walking czy spacer z psem, u nas wystarczy zrobić krok i jesteście na spacerze. To, co ważne, to możliwość wyżywienia we własnym zakresie. Ceny w restauracjach nie są przyjazne, a u nas można wygodnie przygotowywać i wspólnie spożywać posiłki. A przecież nie ma nic lepszego dla wnuków niż domowe naleśniki, placki z jabłkami czy zupa pomidorowa.
Wygodne łóżka, duże łazienki (prysznic, wanna), ergonomiczne kuchnie, tarasy z widokiem, duża przestrzeń tylko dla gości - mamy nadzieję, że standard osiedla i lokali zadowoli wszystkie grupy wiekowe 🙂

Zobacz także:
Zobacz wszystkie wpisy na naszym blogu
Wybierz osiedle:
crosscross-circle